ТРИ МЕДАЉЕ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ

На 14 Светском првенству у WKC-u  за кадете,  јуниоре и сениоре и Светском првенству за децу, које је одржано у Београду, 11 и 12 јуна 2022.год. карате клуб “Шуматовац“ и његови такмичари су освојили 3 медаље и то 2 сребрне и 1 бронзану медаљу.

Сребрне медаље у својим категоријама су освојили:

У катама појединачно у категорији 16 година освојила је Емина Младеновић.

У категорији у борбама кадета 16-17 година тежине -65 килограма освојио је Стефан Стојановић.

Бронзану медаљу у категорији ката  тимова 16 година освојиле су:

1.Емина Младеновић

2.Милица Миловановић

3.Милица Јовановић

Велики успех и висока четврта места у својим категоријама у катама појединачно освојиле су Лана Николић и Милица Миловановић.

Емина Младеновић која је са својих осам година већ имала 21 освојену медаљу, успела је да оствари свој највећи успех у дугогодишњој каријери бављења овим спортом и ето освоји сребрну медаљу на овом великом првенству у изузетно великој конкуренцији.

Ово је један од највећих успеха карате клуба “Шуматовац“ од његовог оснивања до данас – рекао је председник клуба Дејан Вуксасновић  .