VIDEO : KAD PRIMIŠ GOL U ZADNJOJ SEKUNDI

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

www.aleksinacbiz.com , Dušan Stevanović tekst i foto , you tube aleksinac biz ( Pritisnite “ PRATI “ , SUBSCRIBE)

U 10  kolu fudbalske lige Zona “ Centar “ odigrana je derbi utakmica izmedju Napretka iz Aleksinca i  Svrljiga . Pred nekoliko stotina navijača protivnici su podelili boove  , a oba gola postignuta su u drugom poluvremenu . U zanimljivoj i dinamičnoj utakmici najpre je poveo Napredak sjajnim golom Nešića iz slobodnog udarca sa nekih 22 – 23 metara .  Imao je Napredak još nekoliko šansi da poveća rezultat ali strelci nisu bili na visini zadatka . I kada su svi mislili da će se ova utakmica završiti rezultatom 1 : 0 došlo je do preokreta . Sudija Grujić iz Niša koji je produžio drugo poluvreme za 3 minuta , upravo se spremao da završi utakmici . Medjutim , sačeka je džentlmenski da igrači Svrljiga završe napad i upravo to je bilo i presudno . U gužvi ispred gola Napretka , najbolje se snašao igrač Svrljiga , Prvulović i šutem iz blizine dao gol zlata vredan .

Ovo je drugi uzastopni remi Aleksinčana koji su , sada, pali na treće mesto i imaju 19 bodova, dok je Svrljižanima ovo prvi bod posle tri poraza . Svrljižani se , trenutno , nalaze na 9 mestu sa 14 bodova . U narednom kolu Napredak iz Aleksinca gostuje Malošištu koje je na 12 mestu , dok Svrljižani dočekuju ekipu “ Naša krila “ iz Belotinca sa kojom imaju isti broj bodova .

Morava iz Žitkovca doživela je ubedljiv poraz od lidera na tabeli OFK Sindjelića u Nišu  sa 6 : 1 i sada se nalazi na 7 mestu sa 15 bodova , dok je Bukovik iz Ražnja posle pobede nad Malošištem od 7 : 0 dospeo na drugo mesto . Oni će u sledećem kolu gostovati Moravi u Žitkovcu .

Lidr na tabeli je OFK Sindjelić  sa 28 bodova , 8 više od drugoplasiranog Bukovika iz Ražnja .