KMF ,,ALEKSINAC 2015“ – KMF ,,PUT-INŽENJERING“ 5:5 (2:1)

Piše Leonardo Matić

U 11.kolu treće futsal lige istok u sportskoj hali u Aleksincu pred oko 50 gledalaca naši momci su protiv komšija iz Niša upisali treći uzastopni remi, ovog puta pred svojim navijačima, ali se može slobodno reći da su od gotovog napravili veresiju.Počelo je vodjstvom gostiju već u trećem minutu. Bez konkretne ideje i prave završnice igralo se sve do 14 minuta kada Jezdić poravnava rezultat. Osokoljeni pogotkom preko Stankovića i Dabarčića stvaramo nekoliko povoljnih prilika koje ostaju ne iskorišćene. Pred kraj poluvremena Jezdić svojim drugim pogotkom na utakmici donosi potpuni preokret za vodjstvo od 2:1. Nastavak donosi obostrano otvorenu utakmicu. Prvu priliku imaju naši momci preko Kostića, zatim i gosti iz Niša stvaraju dve dobre prilike koje ostaju neiskorišćene. Nakon jednog kornera, gosti koriste smušenost odbrane domaćih i poravnaju rezultat na 2:2 u 23 minutu. Za sve svoje promašaje na večerašnjoj utakmici Dabarčić se iskupio tri minuta kasnije, kada je na asistenciju ponajboljeg igrača večeras Jezdića doneo novu prednost od 3:2. U 28 minutu crveni karton gostujućem igraču za povlačenje Ristića s ledja, koji je bio u idealnoj prilici. Igru sa igračem više koristimo preko pomenutog Ristića i dolazimo do prednosti od 4:2. Od 32 minuta gosti igraju bez golmana. To im je urodilo plodom pet minuta pre kraja utakmice. Minut kasnije saveznik domaćih bila je stativa, pa u tim momentima Nišlije nisu bili miljenici sreće. To kažnjava Stanković te u 37 minutu vraća prednost na 5:3. A onda se desila nonšalantna igra naših, koji dva puta preko Lovrenčića i Stankovića ne kažnjavaju igru gostiju bez golmana. To je dalo krila gostima koji sa dva pogotka na trideset sekundi pre kraja postavljaju konačan rezultat 5:5, i odnose veliki bod za Niš.
U narednom 12.kolu gostujemo u Kuršumliji ekipi KMF ,,Bele Crkve“.