KONAČNO PRORADIO „NIŠ – SEVER“

Saopštene: Putevi Srbije

Posle više od godinu dana, koliko traju radovi na mostu kod petlje „Niš sever“ na auto-putu, iz Puteva Srbije je objavljeno da će „objekat mosta biti otvoren za saobraćaj, s tim da će na mostu u smeru ka bočnoj naplatnoj stanici ‘Niš sever’ biti zatvorena leva traka i saobraćaj će se odvijati desnom saobraćajnom trakom“.

Peta faza radova traje od danas, 19. maja u 12 sati, do 26. maja do 12 sati, objavili su iz Puteva Srbije.

Na snazi je izmenjen režim saobraćaja na državnom putu I A reda broj 4, deonica petlja Trupale – petlja Niš Sever, zbog dugotrajnih radova na rehabilitaciji mosta na petlji Niš Sever, na km 002+497, u smeru ka Pirotu. Objekat mosta biće otvoren za saobraćaj, s tim da će na mostu u smeru ka bočnoj naplatnoj stanici „Niš sever“ biti zatvorena leva traka i saobraćaj će se odvijati desnom saobraćajnom trakom – kažu.

Na auto-putu za saobraćaj biće zatvorene zaustavne trake u zoni stubova mosta u oba smera, dodaju iz preduzeća, dok će se saobraćaj odvijati voznom i preticajnom saobraćajnom trakom.

Saobraćaj preko nadvožnjaka petlje odvijaće se jednom saobraćajnom trakom u svakom smeru. Radovi će biti obezbeđeni adekvatnom saobraćajnom signalizacijom i opremom – ističu iz Puteva Srbije.