TV PRILOG : KOŠARKA – PREGLED PRVE I DRUGE LIGE

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

U 19 kolu prve košarkaške lige ,  Napredak iz Aleksinca je napravio iznenadjenje i pobedio , u gostima , Tamiš iz Pančeva sa 88 : 86 ( 43 : 39 ) . Domaćin je vodio većim delom susreta ali su Aleksinčani zaigrali mnogo bolje u poslednjoj četvrtini i rešili ovaj meč u svoju korist . Sada Napredak ima skor od 12 poraza i 7 pobeda i grčevito se bori za opstanak . Najbolji u timu Napretka iz Aleksinca bio je Simeunović sa 38 poena i 12 skokova . Prvi Amerikanac koji je , ikada  ,  zaigrao za aleksinački Napredak , Dikson Deandre  nije pokazao ništa posebno i postigao je samo 4 koša za 14,5  minuta , koliko je proveo na terenu .

Ekipa Pirota je prethodne nedelje odigrala 2 susreta .U zaostaloj utakmici ,  oni su napravili iznenadjenje i pobedili OKK Beograd , u Beogradu sa 82: 80 . Drugo iznenadjenje nisu uspeli da naprave protiv prejake Vojvodine iz Novog Sada i izgubili su sa 88 : 64 . Piroćanci sada imaju skor od 12 poraza i samo 5 pobeda .

U narednom kolu Napredak iz Aleksinca će igrati vrlo bitnu utakmicu na svom terenu sa Slogom iz Kraljeva , dok će Piroćanci dočekati Dunav .

U Drugoj košarkaškoj ligi , na tabeli je prvo  Zdravlje iz Leskovca sa 23 boda , treće i četvrto mesto dele Konstantin i Fair Play sa bodom manje , Napredak Junior iz Kruševca je šesti sa 21 bodom dok je RTB Bor poslednji sa 16 bodova .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=“https://www.youtube.com/watch?v=O3mCjDdCRMU“][/vc_column][/vc_row]