KOŠARKAŠI NAPRETKA IMALI SNAGE ZA JEDNO POLUVREME

Košarkaši Napretka iz Aleksinca imali su snage da se suprostave Železničaru iz Čačka samo jedno poluvreme . Oni su na svom terenu izgubili sa 73 : 80 ( 48 : 40 ) .

Sasvim dostojan otpor Aleksinčani su pružili u prvom pluvremenu , posebno u drugoj četvrtini koju su dobili sa 24 : 15 . Medjutim to je bilo sve što su učinili u prvom poluvremenu . U drugom poluvremenu nisu uspeli da ponove igru iz prethodnog perioda i izgubili su obe deonice ( 11 : 20 ) i ( 14 : 20 ) .

Najveću opašasnot po koš Aleksinčana bili su centri gostiju Krsmanović sa 18  i Milošević sa 17 koševa ali je robusni Krsmanović imao i 18 skokova i više blokada tako da je bio pravi “ toranj “ ispred svog koša .

Kod Napretka Vuksanović i Matović su postigli po 19 koševa , a Djokić 12 . Kapiten Nikola Raičević postigao je 7 koševa i ima index 1 .

Napredak je trenutno pretposlednji sa 4 pobede i 9 poraza . Sledeću utakmicu Aleksinčani  igraju u gostima , gde će se u derbiju začelja sastati sa ekipom Star u Novom Sadu