MORAVA (Ž) DEMOLIRALA BUKOVIK U RAŽNJU

U vanrednom 26 kolu fudbalske lige Zona “ Centar “ koje je odigrano u sredu , postignuti su uglavnom , očekivani rezultati . Sindjelić iz Niša je zabeležio 25 pobedu u prvenstvu , savladavši Deliski vis na svom terenu sa 6 : 1 .

Ekipa Svrljiga doživela je pravi brodolom jer je u Belotincu izgubila sa 4 : 0 . No , bez obzira na ubedljiv poraz , Svrljižani su ostali na četvrtom mestu sa 39 bodova . U narednom kolu, sastaju se na svom terenu sa ekipom Orljane .

U Ražnju je odigran derbi izmedju drugoplasiranog Bukovika i Morave iz Žitkovca .Bila je to čvrsta i borbena utakmica u kojoj je Morava dominirala. U 31-om minutu na extra pas Lazarevića, Mihajlo Cvetković majstorski je prevario protivnike, a zatim izlazi sam ispred golmana i precizno šutira .Bilo je to 0:1.U drugom delu apsolutna dominacija Morave i gol kapitena Slobodana Jankovića za 0:2 .U nastavku meča ,Velinov postiže još dva pogodka , što je bio konačnan rezultat 0:4.

Morava je na drugom mestu sa 48 bodova , dok je Bukovik ostao na trećem mestu sa 41 bodom .

Napredak iz Aleksinca doživeo je treći , uzastopni poraz . Ovog puta je izgubio na svom terenu od Malošišta sa 2 : 3 i pao je na 10 mesto .

U narednom kolu igra se derbi aleksinačke opštine jer će se u Žitkovcu sastati Morava i Napredak iz Aleksinca . Derbi će posebno biti zanimljiv , nakon prekida utakmice u jesenjem delu prvenstva i poznatih dogadjaja na terenu , pa za ovu utakmicu vlada veliko interesovanje .