OFK SINDJELIĆ BOLJI OD „MORAVE“

U derbi utakmici 25 kola fudbalske lige Zona „Centar “ , sastali su se prvoplasirani OFK Sindjelić iz Niša i drugoplasirana Morava iz Žitkovca . Lider na tabeli opravdao je svoju poziciju jer je sa 1 : 2 savladao domaćina iz Žitkovca .

Sinđelić je od samog starta nametnuo inicijativu. Odlično su igrali Ikić, Stojković i Ajdarević iz ekipe Sindjelić I stvarili mnogo šansi  ali je Aleksa Ristić bio siguran na golu Morave. Bilo je sijaset šansi na obe strane .Pripretila je Morava preko Mihajla Cvetkovića u 15 minutu. a zatim je i Velinov šutirao preko prečke . Igrači Sinđelića su  pogodili  stativu. I kada su svi mislili da će mreže mirovati na poluvremenu ,  jedan start u kaznenom prostoru Morave ,   sudije su okarakterisale kao penal .Igrač  Sinđelića bio  je siguran sa 11metara i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 0:1.

Drugi deo meča počeo je šansom za Moravu, Velinov je šutirao sa sedam metara, ali lopta nije htela u gol. Zatim je Bogdanović prodro sa krila ali je prebrzo šutirao i lopta je preletala preko gola. Morava je svim snagama pokušavala  da izjednači i sve karte je  bacila na napad . Medjutim ,  iz jedne kontre , fudbaleri Sinđelića izbijaju sami pred gol Morave i stižu do vodstva od 0:2.

Deset minuta pre kraja , igrači Sinđelića loše intervenišu u odbrani i postižu auto gol za 1:2. Zadnjih 5 minuta Morava je davala sve od sebe da izjednači, ali igrači Sinđelića uspevaju da se  odbrane i odnesu ceo plen iz Žitkovca

. Na kraju,  obe ekipe ispraćene su gromoglasnim aplauzom . Zadovoljna žitkovačka publika pozdravila je novog šampiona, a igrače Morave nagradila za trud i prikazanu igru.

U narednom , vanrednom kolu , koje se igra u sredu Morava će gostovati u Ražnju ekipi Bukovika , dok će se u nedelju odigrati dugo očekivani derbi izmedju Morave i Napretka iz Aleksinca . Derbi će posebno biti zanimljiv , nakon prekida utakmice u jesenjem delu prvenstva i poznatih dogadjaja na terenu ,, pa za ovu utakmicu vlada veliko interesovanje .

Ekipa Bukovika iz Ražnja izgubila je od Malošišta sa 4 : 1 i nalazi se na 3 mestu sa 41 bodom . U sledećem kolu dočekuje Moravu iz Žitkovca .

Napredak iz Aleksinca je izgubio u Svrljigu od istoimene ekipe sa 4 : 2

CEO TOK UTAKMICE IZMEDJU MORAVE I SINDJELIĆA MOĆIĆETE DA POGLEDATE U PONEDELJAK NA PORTALU www.aleksinacbiz.com I www.gradjanin.rs KAO I NA YOU TUBE ALEKSINAC BIZ