ВУК НАЈБОЉИ МЛАДИ СПОРТИСТА

Вук Петровић, ученик IV/1 разреда Основне школе “ Вожд Карађорђе  и члан Џудо клуба Алексинац, на свечаној додели признања најбољим спортистима града у 2019-ој години одржаној 17.12.2019-те године, освојио је плакету за најбољег младог спортисту града. Надмашио је своју конкуренцију и комисија Спортског савеза Алексинац је на основу постигнутих резултата у протеклој години изабрала њега од неколико кандидата из различитих спортова и клубова. Вук је свој први кимоно обукао са својих 6 година и само након два месеца тренинга у клубу освојио бронзану медаљу на свом првом такмичењу Међународни турнир „Ненад Цветковић Цвеле“ у Нишу. Након тога, редовним тренинзима и учествовањима на домаћим и међународним турнирима освајао је бројне медаље.
2019-та година је донела 11 медаља и то: 4 златне, 3 сребрне и 3 бронзане, на турнирима у Јагодини, Панчеву, Александровцу, Бору и Нишу. На међународном турниру „Mioki open“ у Скопљу освојио је бронзану медаљу у тежој категорији са противницима који су и по две године старији од њега. Врхунац свих такмичења је и освајање пехара за најбољег полетарца Централне Србије у категорији до 38кг, што је и највише допринело у одлуци за освајање ове награде. Вук је одличан ученик, учествује редовно на свим такмичењима и осваја награде. Уз пуну подршку својих родитеља и уз његов упоран рад и велики труд за одличне резултате на свим пољима у многоме су заслужне и учитељица Соња Ђорђевић и тренер Бојана Станковић.