CIRKUS OD FUDBALA , POSLALI ŽENU DA SUDI RIZIČNU UTAKMICU

Zbog Uskrsa , 25 kolo fudbalske lige Zona „Centar“ odigrano je u subotu . Napredak iz Aleksinca beleži neverovatne rezultate i osvojio je još jednu pobedu . Ovog puta Aleksinčani su pobedili ekipu Car Konstantina sa 4 : 3 . Ovom pobedom Napredak je pobegao iz opasne zone i nalazi se na 11 mestu sa 31 bodom , koliko ima i OFK Nniš na 10 mestu . U narednom kolu koje se igra 12 maja Aleksinčani gostuju drugoplasiranoj ekipi Naša krila u Belotincu .

Morava je zabeležila još jedan poraz . Po rečima rukovodstva kluba, potpuno nezasluženo jer je glavni sudija žena bila „izgubljena “ u meču . Žitkovčani su izgubili u Medoševcu od FK Mladosti sa 3 : 2 iako je do pred kraj bilo 2 : 2 . Evo šta piše u saopštenju kluba .

Bruka i sramota u Medoševcu. Sudije ponovo u centru pažnje. Otvoreno pitamo savez, ko delegira ovakve sudije za Zonaško takmičenje ? Danas je glavni sudija mlada devojka Teodora Vukić izgubila kompas još u prvih deset minuta igre. Malda, neiskusna, a od strane saveza delegirana na jednoj ovakvoj utakmici. Morava je po ko zna koji put u ovom prvenstvu doputovala na gostovanje sa samo jedanaest igrača. Ali njima ništa nemože da se zameri, junački su odigrali ovu utakmicu gde su pokradeni od strane sudije.

U 7. minutu igre posle slobodnog udarca Slobodan Janković je postigao evro gol za vodstvo Morave od 0:1. Zatim je sudija nastupio sa par pogrešnih odluka na obe strane, oštetio i jedne i druge. Novkoviću iz Morave pokazao je žuti kartona, a karton je dobio i Pavle Mitić iz ekipe Mladost. U 11 minutu slobodan udarac je izveo Aleksa Radovanović lopta je zakačila nekog u zidu i vara golmana Morave i to je 1:1. Posle jednog starta mogao je igrač Morave novković da dobije i drugi žuti, ali sudija Teodora Vukić nije se oglasila. U poslednjem minutu prvog poluvremena Morava nije imala sreću Stefan Petrović pogađa stativu,

Drugi deo kreće idealnom prilikom za Moravu, Aleksandar Dimitrijević prolazi kroz sredinu ulazi u kazneni prostor oči u oči sa golmanom i srušen je rukama u momentu kada je trebao da šutira. Čist penal, ali sudija se ne oglašava. Fudbaleri Morave žestoko su reagovali, čak su i treneri Zemljak i Belić skočili sa klupe. Teško oštećena Morava za penal i ditrektni crveni karton nastavlja da igra. Niz loših odluka sudije stvara žestoku nervozu u igri. Imao je Mladost dve šanse, ali se istakao golman Antonijević. U 60 minutu ponovo na scenu stupa Aleksa Radovanović koji polumakazicama u stilu Nebojše Krupnikovića postiže evro gol za 2:1. Igrao se 75 minut kada je sa preko 25 metara iz slobodnog udarca Slobodan Janković zatresao mrežu za 2:2. Kada su svi mislili da će obe ekipe podeliti bodove u 85 minutu na scenu stupa sudija koji iz čista mira sudi nepostojeći penal za Mladost. Treneri Zemljak i Belić povlače ekipu do svoje klupe, u dogovoru sa kapitenom Simićem i igračem sa najdužim stažom Jankovićem donose odluku šta činiti dalje. Međutim, na intervenciju i molbu delegata i pomoćnog sudije fudbaleri Morave nastavljaju sa igrom, a iz penala trostruki strellac je Aleksa Radovanović koji dovodi Mladost do nezaslužene pobede od 3:2. Otvoreno pitamo ko je delegirao ovakvog neiskusnog sudiju i dao joj vruć krompir, Morava je danas drastično oštećena.

U narednom kolu , Morava igra u Žitkovcu sa OFK Niš i očekuje se prva pobeda posle dužeg vremena .

BONUS VIDEO : MORAVA – NAPREDAK