FUDBAL : POBEDA I PORAZ

U 19 kolu fudbalske lige Zona „Centar“ aleksinački klubovi postigli su polovične rezultate .

Napredak iz Aleksinca postigao je treću , uzastopnu pobedu . On je na svom terenu pobedio Pukovac sa 3 : 1 i tako sakupio 13 bodova . Idalje se nalazi na pretposlednjem mestu ali sada sa samo bodom manje od Radničkog .

U narednom kolu Napredak igra gradski derbi u Žitkovcu , gde će se sastati sa Moravom . Inače , pojavila se informacija da će ove godine doći do reorganizacije lige i da će u niži raang preći 4 ekipe . U koliko je to tačnoteško je poverovati da će Napredak zadržati status Zonaša , a u opasnoj zoni bi se mogla naći i Morava .

Žitkovčani su , u ovom kolu , izgubili u Nišu od Cara Konstantina sa 6 : 3 .Najbolji igrač utakmice bio je bivši igrač Morave , Velinov koji je postigao 3 gola, a kod još 2 asistirao .

U saopštenju FK Morava se kaže :

Fudbaleri Morave pretrpeli su neugadan poraz na gostovanju u Nišu. Rezultat mozda i previsok u odnosu na događaje viđene na terenu, ali je jedno sigurno da mi danas nismo imali rešenja za izuzetno raspolozenog i odličnog Dušana Velinova. Velinov je danas odigrao jedan od najboljih mečeva postigao tri gola i dva puta asistirao kod pogodaka, bukvalno sam nas je pobedio i sada vidimo, mada smo to i znali koliko znači klubu. No krenimo redom.

U prvom minutu šut sa centra terena Lazarevića lopta prolazi iznad prečke. Zatim je Marko Petrović izbio oči u oči sa golmanom Car Konstantina i umesto da šutira upošljava Bogdanovića koji se nalazio u nedozvoljenoj poziciji. Velika šansa odlazi u nepovrat. U devetom minutu komandant odbrane Marjanović se povredio i morao da napusti teren. To je dovelo do tumbanja tima i treneri Zemljak – Belić nisu imali rešenja jer su na klupi pored rezervnog golmana imali samo dva napadača. U igru je ušao Marko Milošević. Posle kornera mladi Aleksandar Mitrović Bure posatize gol za 1:0. Zatim je Bogdanović šutirao golman Cara Nemanja Markov odbranio. Lazarević je opalio po lopti sa oko šesnaest metara, ali se Nemanja Markov ponovo istakao odličnom odbranom. Stadionom se razduvao vetar i krenula prava oluja propraćena kišom. Zatim na scenu stupa Dušan Velinov koji postize drugi gol. U 39 minutu lopta pogađa igrača Cara u ruku i to je penal za Moravu. Siguran sa bele tačke bio je Slobodan Janković. Morava svim silama pokušava da izjednači rezultat do kraja poluvremena, ali u 44 minutu usledio je evro gol Dušana Velinova za 3:1. Ovim rezultatom otišlo se na odmor.

Drugi deo Morava kreće silovito. Umesto Dragana Simića u igru ulazi Aleksandar Dimitrijević koji postize gol za 3:2. Morava kreće na sve ili ništa kako bi izjednačila rezultat. Marko Petrović je imao odličnu priliku za izjednačenje, ali lopta prolazi pored gola. Zatim je Dušan Velinov dobio loptu po desnoj strani i probio odbranu Morave centrirao i Mitrović postiće gol za 4:2. Morava se i dalje nije predavala već je jurišala na gol domaćina jer nije imalo šta da se izgubi. To je fudbalerima Cara omogućilo da izvedu brze kontre i Dušan Velinov to koristi i postize gol za svoj het trik i sigurno vodstvo od visokih 5:2. Međutim samo dva minuta kasnije Janković smanjuje na 5:3 i u poslednjem minutu utakmice Pavlović na asistenciju Velinova postize konačnih 6:3 za Car Konstantin. Šta da kazemo osim bravo za Velinova, šteta što nije više sa nama jer je sigurnno najbolji igrač u ligi. Nas očekuije derbi meč sa OFK Napretkom 1929 već sledećeg vikenda i nadamo se da ćemo popraviti formu do tada.

Bukovik iz Ražnja pretrpeo je još jedan katastrfalni poraz jer je na svom terenu izgubio od Jedinstva iz Gornjeg Matejevca sa 1 : 10 .

BONUS VIDEO : DERBI MORAVA – NAPREDAK