KOŠARKA : JOŠ JEDAN OD KORAKA DO PONORA

Ovog vikenda počelo je  takmičenja košarkaške Druge lige u grupama play off i play out . Napredak iz Aleksinca prema rezultatima koje je postigao u prvom delu sezone igra u play out – u , odnosno u grupi koja se bori za opstanak u ligi .

Na samom startu ovog dela takmičenja Aleksinčani su ,možda , odigrali i presudnu utakmicu sa ekipom Mladosti iz Smederevske Palanke jer su to dve ekipe koje se bore za 4 mesto koje obezbedjuje opstanak u ligi . Hala u Aleksincu je bila prilično popunjena , a navijači su očekivali pobedu svojih pulena kako bi i sledeće godine gledali elitnu košarku .

Ipak , Napredak je pružio bledu igru i doživeo poraz od direktnog konkurenta na svom terenu sa 16 koševa raazlike 75: 91 . Aleksinčani su vodili samo u prvoj četvrtini i dobili je sa 25 : 22 da bi sve ostale četvrtine izgubili . Najubedljive je to bilo u trećoj četvrtini 22 : 34 .

Na kraju je sama publika počela da skandira “ Pustite mladje , pustite mladje “ , što se u zadnjim minutima i dogodilo . U narednom kolu Napredak gostuje prvoplasiranoj Moravi u Vladičinom hanu .

Treba reći i to da je ekipu u pauzi izmedju dva dela prvenstva napustio i jedan od najboljih igrača Luka Šebrek , što je dodatno oslabilo ekipu Napretka .

Inače , i ove godine Košarkaški klub Napredak je iz budžeta opštine Aleksinac dobio 5 miliona dinara .

Morava 7 5 2 545 : 515
Klik 7 5 2 530 : 501
Radnički 1950 7 5 2 581 : 534
Mladost SP 7 4 3 551 : 522
Napredak 7 3 4 519 : 573
Beko 7 2 5 491 : 513
Žitko Basket 7 2 5 545 : 568
Železničar 7 2 5 497 : 533