KOŠARKA : OD PRVE DO TREĆE LIGE

www.aleksinacbiz.com ,  Dušan Stevanović tekst i video , you tube aleksinac biz , pritisnite „prati , subscribe

U 11 kolu Druge košarkaške lige Napredak iz Aleksinca doživeo je još jedan poraz . Ovog puta Aleksinčani su izgubili od ekipe Mladost iz Smederevske Palanke sa 16 koševa razlike 106 : 90 .

Domaći su dobili 3 od 4 četvrtine . Iako je Mladost prvo poluvreme rešila u svoju koris sa 10 koševa razlike 51 : 41 , Napredak se trgnuo u trećoj četvrtini i dobio je sa 5 koševa razlike . Medjutim , to je bilo sve što su Aleksinčani mogli da urade jer su u poslednjoj četvrtini naglo pali i izgubili je sa 10 koševaa razlike .

Što se tiče igranja Napretka u Drugoj ligi ,  to bi bilo to . Posle spektakla koji su Aleksinčani imali prilike da gledaju u Prvu ligu , ekipa je naglo pala , pa se posle 2 godine seli , čak u treću ligu .

Morava 11 9 2 906 : 840
Klik 11 8 3 885 : 793
Mladost SP 11 8 3 903 : 826
Radnički 1950 11 5 6 870 : 882
Železničar 10 5 5 755 : 737
Napredak 11 3 8 855 : 972
Beko 11 2 9 764 : 860
Žitko Basket 10 3 7 772 : 800