KOŠARKAŠI NAPRETKA IZGUBILI VEĆ DOBIJENU UTAKMICU

Košarkaši Napretka iz Aleksinca izgubili su već dobijenu utakmicu od Hercegovca iz Gajdobru u 10 kolu Druge lige .  Oni su na svom terenu odigrali odlično 3 četvrtine utakmice i pri kraju te četvrtine vodili čak sa 17 razlike . Medjutim ,kao da su se uplašili velike pobede nad liderom prvenstva , počeli su brzoleto da gube lopte , promašuju šuteve iz daljina , što su iskusni igrači iz Gajdobra uspeli da iskoriste i 3 minuta pred kraj istope tu prednost . Do kraja meča igralo se po principu  klackalice da bi meč bio završen rezultatom 86 : 86 . Imao je Napredak šanse da pobedi i u produžetku ali su  brzopletost i prevelika želja sprečile u tome aleksinačku ekipu . Na kraju je susret završen rezultatom 95 : 97 .

Utakmice je , inače , bila vrlo napeta uz gromoglasno navijanje oko 300 navijača . Najviše zvižduka upućeno je sudijama zbog njihovih  , ponekada , čudnih odluka , što je zasmetalo sudijama ,te su tražili od delegata da jednog navijača  uklone sa tribina . Pored toga , sudije su isključile i 1 igračaNapretka i dosudila više tehničkih greki domaćoj ekipi  .

Napredak sada , ima 3 pobede i 7 poraza i vrlo verovatno da će u drugom delu prvenstva igrati u Play out sa ekipama Konstantina iz Niša , Starom iz Novog Sada i Klikom iz Arilja , gde će se boriti za opstanak .

U narednom kolu aleksinački košarkaši gostuju u Surdulici , ekipi Radnika koja se nalazi na 2 mestu.