VIDEO PRILOG TV LASER , ALEKSINAC.BIZ , Tekst i foto Dušan Stevanović
U derbiju začelja , osmog kola fudbalske lige “ Istok “ , ekipa Svrljiga je na svom terenu pobedila Rudar sa Aleksinačkog rudnika rezultatom 3 0 . Rudar je ostao “ fenjeraš “ dok se Svrljig učvrstio na 14 mestu .
Uzbudljiva utakmica odigrana je u Subotincu , gde je Moravica pobedila BSK iz Bogovine sa 3 2  . Junak utakmice bio je Milunović  koji je postigao sva 3 pogotka za Moravicu i on je , ujedno i najbolji strelac lige . Bukovik iz Ražnja je na svom terenu deklasirao Slatinu sa 5 0
8.kolo
Rezultati
06/07.10.2018
Datum | Vreme Domaćin Rez Gost
07.10.2018 15:00

Majdanpek

0 : 3

Timočanin

06.10.2018 15:00

Svrljig

3 : 0

Rudar Alpos

07.10.2018 15:00

Naša krila 1936

5 : 0

Brodoremont

07.10.2018 15:00

Malošište

1 : 1

Hajduk Veljko

07.10.2018 15:00

Moravica

3 : 2

BSK

06.10.2018 15:00

Đerdap

3 : 0

Orljane

06.10.2018 15:00

Timok 1919

1 : 1

Kablovi

000

07.10.2018 15:00

Bukovik

5 : 0 SLATINA

 

NIŠAVSKA OKRUŽNA LIGA

Iako nije odigrana  utakmica izmedju Rasovače i Sloge iz Komana , u 9 . kolu NIšavske okružne lige postignuto je čak 33 gola ili 4,7 golova po utakmici . Dvojac ekipa iz aleksinačke opštine nezadrživo korača ka vrhu . U ovom kolu pobede su izdvojevale kao gosti Napredak iz Aleksinca i Morava iz Žitkovca . Napredak je pobedio Naisus iz Rožine sa 3 5  , dok je Morava  iz Žitkovca pobedila Palilulu sa 0 2 . Cvena zvezda iz Gornjeg Ljubeša izgubila je na svom terenu sa 2 4 , dok je Napredak iz Krušija čak sa 6 1 savladao Radnički iz Čapljinca  .

 

9.kolo
Rezultati
06/07.10.2018
Datum | Vreme Domaćin Rez Gost
07.10.2018 15:00

Rasovača

:

Sloga

06.10.2018 15:00

Moravac

1 : 0

Radnički 1924

07.10.2018 15:00

Naisus 1977

3 : 5

OFK Napredak 1929

07.10.2018 15:00

Palilula

0 : 2

Morava (Ž)

07.10.2018 15:00

Crvena zvezda

2 : 4

Doljevac

06.10.2018 15:00

Napredak 2012

6 : 1

Radnički 1947

07.10.2018 15:00

Mladost (B)

4 : 0

Padina

07.10.2018 15:00

Zemljoradnik

3 : 2

Elid

TABELA NIŠAVSKE OKRUŽNE LIGE

 Morava (Ž)

9 7 0 2 21
2

OFK Napredak 1929

9 7 0 2 21
3

Rasovača

8 6 0 2 18
4

Zemljoradnik

8 5 2 1 17
5

Mladost (B)

8 5 2 1 17
6

Doljevac

9 5 1 3 16
7

Radnički 1924

9 4 1 4 13
8

Moravac

8 3 2 3 11
9

Naisus 1977

8 3 2 3 11
10

Palilula

8 3 2 3 11
11

Moravac

9 2 3 4 9
12

Radnički 1947

9 2 3 4 9
13

Napredak 2012

8 2 1 5 7
14

Elid

8 1 3 4 6
15

Sloga

7 2 0 5 6
16

Padina

9 1 1 7 4
17

Crvena zvezda

8 1 1 6 4