POLOVIČAN USPEH FUDBALERA

U 17 kolu fudbalske lige Zona „Centar“ aleksinački klubovi postigli su polovičan uspeh.

Novo rukovodstvo Napretka čini sve da Napretak izvuče iz zone ispadanja , te je Napredak , na svom terenu , pobedio OFK NIš sa 2 . 0 . Ovo je druga pobeda Napretka u prvenstvu i sada ima 7 bodova .

U narednom kolu Napredak gostuje u Svrljigu .

Morava iz Žitkovca

Fudbaleri Morave doziveli su poraz na gostovanju protiv Palilulca. Bodovi su bili vazni i jednoj i drugoj ekipi, ali činjenica je da je moralo i moglo mnogo bolje. Raduje podatak da je posle duzeg vremena u timu ponovo Bogdanović, a pohvale idu i mladom Steviću koji je danas ostavio srce na teren.

Već u desetom minutu Marjanović je u zelji da ispuca loptu zakasnio i njegov šut je blokirao Simonović Jovan, lopta odlazi u gol i to je 1:0 za domaćina. U dvadesetom minutu Marko Petrović šutira lopta pogadja stativu, šansa Morave odlazi u nepovrat. Terenska inicijativa Morave do krajka poluvremena nije urodila plodom.

Drugi deo trener Aleksandar Zemljak menja Ristića koji se nije najbolje snašao na današnjoj utakmici i u igru ulazi Stević koji je imao šansu, šutirao glavom, golman je odbranio. Posle prodora Bogdanovića usledio je faul, ali sudija to nije označio, zatim je usledila burna reakcija moravinih fudbalera kao i navijača. Morava je imala terensku inicijativu, ali rezultat je ostao ne promenjen. Domaćin sa samo jednim šutem u gol osvaja velika tri boda.

Danas su pojedini igrači dosta popustili u disciplini, od pojedinaca se očekuje mnogo više, pogotovo kada su gostovanja i vruće utakmice u pitanju. Trener Zemljak i Belić već na sledećem treningu spremaju ozbiljnu analizu i razgovor sa igracima i Upravom kluba. Mozemo i moramo bolje, jer svaki bod nam je dragocen u borbi za opstanak u ligi Zona Centar – rekao je trener Aleksandar Zemljak.

U narednom kolu , Morava dočekuje poslednje plasirani Bukovik iz Ražnja .

Bukovik iz Ražnja , izgleda da se oprostio od ovog ranga takmičenja . Oni su , na svom terenu , izgubili od Pukovca sa 2 : 3 i nalaze se na poslednjem mestu .