PONOVO , NAPREDAK POBEDIO , MORAVA IZGUBILA

Stiajem okolnosti , 22 kolo fudbalske lige Zona „Centar“ Morava i Napredak odigrali su u subotu . Napredak je u silovitom naboju jer je izvojevao još jednu pobedu . Osem remija na početku prolećnog dela sezone , Napredak je zabeležio sve , same pobede . Ovog puta , Aleksinčani su na svom terenu pobedili Palilulac sa 2 : 1 . Na poluvremenu je bilo 1 : 0 za Napredak . Ovom pobedom Napredak je skočio čak na 13 mesto sa 25 bodova koli ima i Morava iz Žitkovca . U narednom kolu Napredak gostuje Bukoviku u Ražnju i tu se očekuju sigurna 3 boda .

Morava je upisala još jedan poraz . Ovog puta Žitkovčani su izgubili u Knez selu od ekipe Radničkog 2020 sa 3 : 1 . Na poluvremenu je bilo 0 : 0 . Iz ugla kluba ovako su videli utakmicu :

• Peti poraz u nizu koji je odveo Moravu u zonu ispadanja iz lige. Sada su šanse za opstanak iako teoretski moguće svedene na naučnu fantastiku. Danas na megdan ekipi koja je direktni konkurent za opstanak otišli smo bez pola tima, sa samo dvanaest igrača u protokolu, rezervni igrač bio je golman. Zbog kartona u timu nije bio Bratisalav Novković Srbin, a zbog obaveza na poslu nisu bili Marko Petrović Mare, Nenad Marjanović Džajko, Stefan Petrović Pele, Djordje Ristić Đole, Slobodan Janković Boba, zbog povreda nisu igrali Nikola Kocić Kocka i Đorđe Janković Đole. Bez osam igrača Morava je teško mogla da izađe na kraj sa Radničkim.
  • Utakmica je počela, a prvu šansu imao je Radnički. Lopta odlazi pored gola. zatim je Lazarević pokušao lobom da savlada golmana Radničkog, ali lopta ide preko gola. Jedna gužva u kaznenom prostoru domaćih Marko Milošević je zadržan je od igrača domaćih rukama, fudbaleri Morave traže penal, ali sudija odmahuje rukom. Jedan odličan šut za fudbalere Radničkog, golman Antonijević majstorski brani. Pred kraj poluvremena ponovo je Antonijević majstorski reagovao i odbranio gol. Ovim rezultatom otišlo se na odmor.
  • Drugi deo Radnički u startu kreće silovito i u 48 minutu golom Uroša Sadžaka dolazi u vodstvo od 1:0. Igra se rasplamsala, a zbog gužve na terenu pokazana su i par žutih kartona. Morava je krenula silovito i u srcu šesnaesterca rukama je oboren Aleksandar Dimitrijević. Sudija ovog puta pokazuje na belu tačku. Siguran sa penala bio je Bojan Bogdanović. 1:1. Međutim u 62 minutu sudija pokazuje drugi ćuti karton Aleksandru Dimitrijeviću i Morava ostaje sa deset igrača u polju. Bez izmena umorni sada i desetkovani ništa više nisu mogli da prikažu u napadu, sve kocke bacili su na odbranu gola. Branbili su se do 75 minuta kada je Jovan Nikolić postigao gol za vodstvo Radničkog od 2:1. Morava sa deset igrača više nije imala šta da čeka krenula je da izjednači, ali kad se otvori prostor sledi kazna u 85 minutu ponovo Jovan Nikolić stavlja tačku na ovu utakmicu i svojim drugim golom postavlja konačnih 3:1 za Radnički. Fudbalerima Radničkog čestitamo na zasluženoj pobedi, prijemu i ćelimo im puno sreće u nastavku prvenstva. Mi trebamo da se priupitamo kako i zašto smo stigli ovde gde jesmo, ali i to je fudbal .
  • U narednom kolu Morava , u Žitkovcu dočekuje Zemljoradnik i očekuju se prvi bodovi posle dužeg remena .