PRVENSTVO ZAVRŠENO , „MORAVA“ DRUGA

Pala je zavesa na sezonu 2022/2023 Morava je u zadnjem kolu u veoma zanimljivoj i uzbudljivoj utakmici podelila bodove sa odličnom ekipom Mladost iz Batušinca i osvojila drugo mesto sa 55 bodova .

Krenulo je napadima Mladosti, negde oko 17 minuta Morava preuzima inicijativu i šansama Velinova i Mihajla Cvetkovića potvrđuje da je bolji rival na terenu. Međutim, posle kornera za koji danas Morava nije imala rešenja Mladost dolazi u vodstvo od 1:0. Ubrzo zatim i drugi korner, ovog puta iz drugog ugla lopta se odbija šut i gol za visokih 2:0. Pred kraj poluvremena sudija za jedan start Đorđa Jankovića prestrogo pokazuje na drugi žuti karton. Pokvario je utakmicu jer start uopšte nije bio za karton. Morava ostaje sa deset igrača u polju. Na poluvremenu trenerski par Zemljak- Belić vrši trostruku izmenu. U igru ubacuje Bogdanovića, Martina Ristića i Slobodana Jankovića. Nameće visok presing i bržu igru, sa igračem manje kreće se na sve ili ništa. Morava apsolutno dominira možda i najbolje drugo poluvreme. Prvo Velinov smanjuje na 2:1, zatim Bogdanović stopostotna šansa, Mihajlo Cvetković zalama šut iznad gola. Zatim Bogdanović postiže gol za 2:2 i ogromnu radost gostujućih navijača. Mladost iz Batušinca je petnaest minuta pred kraj pogodila stativu. Deset minuta pred kraj Velinov postiže gol za 2:3 i velika radost gostujućih navijača i igrača. Sa igračem manje totalni preokret. Međutim sudija je produžio igru i u nadoknadi vremena u 94 minutu Mladost postiže gol za 3:3. Na kraju rukovanje igrača obeju ekipa koji zagrljeni izlaze sa terena. Utakmica za sve pohvale. Predstoji odmor i normalno još jedan skup igrača i Uprave kluba kako bi se proslavila ova najuspešnija sezona u istoriji kluba.