STRAHOVIT PAD U DRUGOM POLUVREMENU , OD + 17 NA MINUS 6

U 8 kolu Druge košarkaške lige , grupe B , Napredak iz Aleksinca zabeležio je 6 ti poraz . Ovog puta Aleksinčani su izgubili na svom terenu od Slodesa iz Beograda sa 72 : 78 .

Utakmicu su obeležila 2 potpuno suprotna poluvremena u igri Napretka . Prvo poluvreme Napredak je igrao furiozno i iznenadiio Beogradjane sa vodjstvom od 17 koševa razlike 47 : 30 . U drugom poluvremenu , kao da je na teren izašla neka druga ekipa , pa je treća četvrtina predskazala loš kraj . Tu četvrtinu Aleksinčani su izgubili sa 13 : 21 ,da bi se u poslednjoj četvrtini potpuno predali i izgubili sa 15 koševa razlike 12 : 27 .

Ovaj poraz nije promenio mesto na tabeli jer Napredak je i dalje pretposlednji kao i poslednji Beko iz Beograda  ali sa najslabijom koš razlikom – 82 koša .

U narednom kolu , Napredak igra treću utakmicu za redom na svom terenu . U hali sportova gostovaće Radnik iz Surdulice .