SVE PORAZ DO PORAZA

U prvom kolu fudbalske lige Zona „Centar“ aleksinački i ražanjski klub doživeli su ubedljive poraze . Najgore je prošao Napredak iz Aleksinca koji jee pretrpeo visok poraz na svom terenu . Poražen je od Mladosti iz Medoševca sa 0: 5 ,dok je Bukovik iz Ražnja, takodje , izgubio od Svrljiga sa 1 : 3 .

I Morava iz Žitkovca izgubila je u gostima od ekipe Orljane sa 2: 0 . Morava je igrala bez 5 standardnih prvotimaca , a neki se nisu ni javili treneru Zemljaku .

Pokušali su Zemljak i Belić da improvizuju tim, ali nije išlo sve onako kako je zamišljeno. I pored toga viđena je jedna izuzetno lepa i borbena fudbalska predstava. Prava rovovska borba. Prvu šansu na utakmici imao je Mihajlo Cvetković koji je probio po desnoj strani šutirao iskosa, ali je golman Orljana Jovanović odlično intervenisao. Igrao se čvrst i odličan fudbal, a u 12 minutu Orljane stvara odličnu šansu u rangu stopostotnih, šut Kastratovića golman Aleksa Ristić brani, nedugo zatim Stamenković se našao u šansi i ponovo je briljirao golman Morave Aleksa Ristić. U 20 minutu šansa za Moravu, mladi Nikola Spasić šutira, ali golman Orljana Jovanović brani. Gledaoci su aplaudirali i pozdravili odličnu igru oba tima. Bilo je dosta navijača i iz Žitkovca. Zatim su viđena dva odlična šuta iz daljine za Orljane, prva je proletela iznad prečke, a druga pored stative. Od 27 minuta Morava preuzima inicijativu i kapiten Slobodan Janković u srcu šesnaesterca šutira preko prečke. Zatim je Konstantin Jevremović probio po levoj strani odlično centrirao lopta je prošla pored same gol linije, ali je Spasić zakasnio da je nogom ubaci u mrežu. Par minuta kasnije prečka za Moravu, a kada se šanse ne iskoriste obično sledi kazna. Tako i ovog puta, pored rovitog od povrede Kocića igrač sa brojem 19 iz Orljana Kastratović prolazi i ulazi levo iskosa pred golmana Aleksu Ristića, svom snagom opalio je po lopti Aleksa je vrhovima prstiju zakačio, ali je to bilo nedovoljno da se jak šut odbrani. Orljane je došlo u vodstvo od 1:0

Drugi deo počeo je trostrukom izmenom za Moravu. Kapiten Janković se požalio na bol u tetivi, nedovoljno oporavljem Kocić takođe se požalio na povredu, a među onima koji su tražili izmenu bio je i Mihajlo Cvetković koji je u poluvremenu dobio temperaturu 38,3. U igru su ušli Marko Petrović, Bratislav Novković i Slavko Đorđević. Morava je u drugom delu bila apsolutno bolji protivnik i pritiskala na gol Orljana. Slavko Đorđević je pokušavao da prodre i fauliran je ispred šesnaesterca. Lazarević je izveo slobodan udarac i šutirao iskosa ali je lopta završila pored stative. Morava je iz slobodnog udarca postigla gol, ali je sudija poništio zbog faula u kaznenom prostoru Orljana. I možda najbolja šansa za Moravu da izjednači viđena je u 77 minutu kada je mladi Spasić izbio u kaznenom, ali je njegov šut odbranio odlični golman Orljana Jovanović. Morava je pritiskala i deset minuta pred kraj na jednu kontru i neuspelu “ofsajd zamku“ igrač sa brojem 7 Dušan Micić izlazi oči u oči sa golmanom Morave Aleksom Ristićem, šutira i pogađa za zasluženu pobedu.

Na kraju čestitamo domaćinu na zasluženoj pobedi i želimo im sve najbolje u prvenstvu. Izgubili smo prvu bitku, ali nismo i rat. Okrećemo se sledećoj utakmici protiv odlične ekipe Palilulca gde moramo i možemo mnogo bolje.