FUTSAL ALEKSINAC – RADNIČKI NIŠ 6 7

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

VIDEO PRILOG YOU TUBE ALEKSINACBIZ , Piše Leonardo Matić

Derbi je u potpunosti opravdao očekivanja Aleksinačke publike, koja je danas došla u velikom broju. Bezbroj prilika, nekoliko veoma efektnih pogodaka, bespoštedna borba za svaku loptu, to je ono što futsal čini magičnom igrom. Od starta utakmice se videlo da će naša ekipa imati problema sa poletnim i mladalačkim futsalerima gostiju iz Niša. Nametnuli su svoj stil igre i od starta kidisali na naš gol. Za nepunih 14 minuta preko Tasića (3 minut) i Radenkovića (7 i 14 minut) lako poveli sa ogromnih 0:3. Naši su u tim momentima delovali izgubljeno i bezidejno. Do kraja poluvremena, tačnije u 17 minutu Stanković je iz slobodnog udarca smanjio rezultat. Najgorih 20 minuta naše ekipe od kako se takmičimo.
Nastavak nije doneo ništa bolju igru. U 22 minutu gosti preko Vasića ponovo dolaze do tri gola prednosti. Od tada naši kreću na sve ili ništa i u roku od nepuna dva minuta postižu dva pogotka, preko Kostića glavom i Lazića petom. Kad smo pomislili da možemo do izjednačenja gosti u 30 minutu preko Stojanovića i Obradovića, koji je pogodak postigao iz penala sa 10 metara, ponovo vraćaju tri gola prednosti. U tim momentima naši igraju bez golmana što nam donosi smanjenje rezultata u 34 minutu preko Lovrenčića. Samo minut kasnije pogrešno dodavanje preseca Obradović i svojim drugim golom na utakmici pogadja praznu mrežu i opet je tri gola prednosti.
Prava drama je vidjena u poslednjih pet minuta. Prava opsada gola gostiju, golman gostiju Stojković brani i one šuteve koje je domaća publika već videla u mrežu. U 36 minutu Lovrenčić prelepim golom smanjuje na 5:7. U tim momentima imali smo i sreće jer gosti nisu iskoristili penal sa 10 metara.
Tri minuta pre kraja Stanković postiže svoj drugi a sigurno i najlepši gol na utakmicu, za smanjenje na 6:7 i nadu da možemo do boda. Zaista u tim momentima nismo imali ni sreće, jer lopta jednostavno nije htela u gol. Na kraju aplauz objektivne domaće publike obema ekipama.
Gostima sve pohvale na večerašnjoj partiji i zasluženoj pobedi. Želimo im puno uspeha u daljem toku takmičenja.
Sudijski par iz Kruševca je uspešno vodio meč.
Naši momci posle prvom ovosezonskog poraza na domaćem terenu sledećeg vikenda gostuju u Niš ekipi KMF “AKADEMAC“. Nadamo se da ćemo do tada izvući pouke iz večerašnje utakmice i vratiti se neporaženi.